E Ticaret Sitesi Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

E ticarette diğer bütün işler gibi heyacanlı bir çalışma ister. Bu yazımızda sanal mağazanız ile ilgili maliyetsiz olan konuları sizlere aktacağım.

* E ticaret sitenizin adını arkadaşlarınızla konuşun ve tartışın. Çevrenizdeki insanlardan fikirlerini sorun ve ona göre domain adresini alın. Çünki bu isim sizin herşeyiniz olacak unutmayın. Kimsenin anlamadığı telaffuz etmekte  zorlandığı domain adreslerini almayın. 

* Çılgın fikirleriniz olsun ama hepsinin ayağı yere bassın. Ne satacağınızda çok iyi karar verin. Rakiplerinizin neler yaptığını inceleyin ve piyasanın gerisinde kalmayın. Sitenizden sürekli ürün alan müşterilerinizi mutlaka ödüllendirin verdikleri siparişlerin yanında minik hediyeler koyun.

* Blog çok önemli her ürünüz ile ilgili bir hikayeniz olsun. Her ürünün hikayesini ayrı ayrı yazın. Sattığınız ürünleri kullanın ve tecrübelerinizi bloğunuzda paylaşın. Ürün kötü ise mutlaka onu yazın. Yazdığınız yazılarda ürünlerinizin arkasında olduğunu belirtin ve gerçekten arkasında durun. Her mutlu müşteri on yeni müşteri getirir unutmayın.

* Sanal mağzanızı daha yeni açtığınızı unutmayın,  kimse sizin e ticaret sitenizi tanımıyor onun için bol bol reklam yapın. Facebook,  twitter ve instagram hesapları ile sitenizi destekleyin. Pazar yerlerine kendi site adınız ile hesap açın. Google adwordsenin ağlarından faydalanarak reklam verin böylece sizin ürünlerinizi arayanlar hızlı bir şekilde sizi bulsunlar.

* Ürünleriniz ile ilgili videolar çekmeyi unutmayın. Sitenizin adı ile youtube hesabı açıp öyle yükeleme yapın. 

E ticaret serüvenine başlarken iş ortağınız olmaya talibiz. 2002 yılından bu yana sadece internetten para kazanan ekibimiz ile yola çıkmanızı tavsiye ederiz.

Bol kazançlar